دربارۀ ما

 

معرفی شرکت

گروهی که حول آرمان «همگامی به سوی پیشرفت» در سال ١٣٧١ شکل گرفته بود، فعالیت رسمی خود را با نام تیـام شبـکه و شعار «توسعه ایران آرمان ماست» در سال ١٣۷۴ آغاز کرد. موسسان، مدیران و کارکنان پرشور این مجموعه در بدو امر، با هدف ارتقاء نقش صنعت IT در ایران و کمک به بهبود کارایی فعالان عرصۀ تولید و خدمت‌رسانی، پیشرفت و تعالی در عرصۀ صنعت کشور را سرلوحۀ فعالیت‌های خود قرار دادند. امروز با یاری خداوند و با بهره‌گیری از دانش مدیریتی و فنی روز دنیا از پیشگامان عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات به شمار می‌روند.
این شرکت نخستین ارائه‌کننده رک‌های کامپیوتری در ایران بوده و با ارائه رک‌های متنوع در مدل‌ها و سایزهای مختلف با نام تجاری iRACK نقش مهمی در جهت تامین نیازهای داخلی صنعت IT ایفا کرده است و در این مسیر نام تجاری خود را از طریق وفاداری مشتریان، نوآوری، خلاقیت و بهبود مستمر در کیفیت محصولات و خدمات تقویت می‌نماید. این شرکت فراتر از مرزهای خودکفایی در تولیدات داخلی، با استفاده از فناوری‌های روز دنیا، به‌عنوان نخستین ارائه ‌کنندۀ رک‌های هوشمند، اقدام به عرضۀ رک‌های حرفه‌‌ای با نام‌های کرده‌‌‌است. محصولـات عـرضـه شــده تـوسط این شرکت، تـحت گـروه‌ها‌‌یـی بـا نــام‌هـای Network Racks، Server Racks و  Special Racksدر سایت این شرکت معرفی شده‌اند.
متخصصان این شرکت جهت بهبود رویۀ تولید اقدام به، به‌روزرسانی محصولات بر طبق آخرین تغییرات فناوری نموده و پس از دریافت گزارش تیم تحقیقات بازار از شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و رقابت موجود در این صنعت، با ایجاد نوآوری و تغییرات فنی در رک‌های تولیدی به ارائه نسل جدیدی از محصولات جهت مجهز کردن تمام متقاضیان در جامعۀ فناوری اطلاعات پرداخته‌اند. از ویژگی‌های منحصر به فرد این محصولات می‌توان به کارایی بالاتر، وزن پایین‌تر و مقرون به صرفه بودن در مقایسه با تخصص به کار رفته در محصول، اشاره نمود.

این شرکت با تکیه بر دانش تخصصی کارشناسان خود، رک‌های حرفه‌ای متناسب با اصول کابل‌کشی ساخت‌یافته (Structured Cabling) را طراحی کرده است. همچنین راهکارهای مناسب زیرساخت‌ فیزیکی ‌مرکز داده را در چهار بخش سرمایش، ارتباطات ، برق و امنیت فیزیکی و محیطی را ارائه کرده است.
در راستای سیاست اشتغال‌زایی، کارآفرینی و همچنین با استناد به ابلاغیۀ رسمی شماره ۴۵۵ نهاد ریاست جمهوری اسلامـی ایـران مـورخ  و تـصـویب نامـۀ شمـارۀ ٢۴١٨۶٩/ت۴٢٠٨٧هـ مورخ ١٣٨٧/١٢/٢٢ مبنی بر استفاده از حداکثر توان فنی، مهندسی، تولیدی، صنعتی و اجرایی و همچنین کاهش خروج ارز از کشور، مجموعه مستقل تولیدی این شرکت مـوفق شده است که مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت به شماره ثبتی ٠١/٠٩٢۶۶الف را دریافت کند و براساس ماده ۷۸ از قانون برنامۀ پنج‌سالۀ توسعۀ جمهوری اسلامی ایران، در بخش اقتصادی (بهبود فضای کسب و کار) دولت موظف است با هدف حمایت از تولیدات داخلی، کالاها و خدمات مورد نیاز خود را با الویت از تولیدکنندگان داخلی خریداری کند تا علاوه بر مخاطبان اصلی، سازمان‌ها و نهادهای دولتی،نیز با کمک شرکت‌های خصوصی و نیمه خصوصی، نقشی موثر در تحقق اهداف مالی این مرز و بوم داشته‌ باشند.
همچنين هيات وزيران در جلسۀ ۱۳۹۶/۴/۱۱ به پيشنهاد شمارۀ ١۹٢١١۹۸/ ۶۰ مورخ ١٣۹۵/۹/٢ وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل يكصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران، ممنوعيت خريد كالاهای خارجی دارای توليد مشابه داخلی از جمله رک را تصويب كرد. بر اساس اين مصوبه، سازمان‌های دولتی مجاز به خريد رک‌ خارجی نيستند و وزير ICTواردات رک را در وزارت‌خانۀ متبوع خود ممنوع اعلام كرد و دستور داد زمانی که در توليد برخی تجهيزات به خودكفايی رسيده‌ايم، واردات اين اقلام خلاف سياست‌های كلی اقتصاد مقاومتی است و بايد بپذيريم كه واردات اقلامی چون رک كه نمونۀ داخلی آن قيمت به مراتب كمتر و كيفيت بهتر دارد، تيشه به ريشۀ اشتغال و اقتصاد ملی است.
همچنین فعالیت این شرکت تنها به ارائه رک محدود نمی‌شود و علاوه بر ارائه رک‌های کامپیوتری، در زمینۀ مشاوره، طراحی، پیاده‌سازی و توزیع تجهیزات شبکه‌ها‌‌ی کامپیوتری، مخابراتی و مرکز داده به طور وسیع و تخصصی فعالیت دارد و حلقۀ پیوند صنعت و بازار را به خوبی برقرار کرده است.
در طول سالیان اخیر بسیاری از وزارتخانه‌ها‌‌، بانک‌ها، کارخانجات صنعتی، سازمان‌های بزرگ و شرکت‌های همکار با استفاده از خدمات تخصصی شرکت تیـام شبـکه در زمینه‌ها‌‌ی فوق، نیاز خود را به شبکه‌ها‌‌ی ارتباطی تامین کرده‌اند.
اکنون در گذر نزدیک به ربع قرن فعالیت در عرصۀ IT، کارآفرینی، تحول نگرش مدیریتی و فنی به مسائل، پشتیبانی کامل و نیز مشتری مداری از جـــمـــلـــه رویکــردهای عـــمــدۀ این شـرکت شده‌اند، به‌طـــوری کــه شرکت تیـام شبـکه با بهبود کیفیت محصول، بهبود فرآیندهای کاری و همچنین پشتیبانی و خدمات گستردۀ قبل، حین و پس از فروش، موفق به کسب رضایت مشتریان و دریافت گواهینامه‌های متعدد ملی و استانی در سال‌های اخیر از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گردیده است.
تجربۀ سال‌ها حضور مستمر و تخصصی با در اختیار داشتن برترین و جدیدترین محصولات و فناوری‌ها و برخورداری از کارکنان مجرب و کارآزموده، همچنان این شرکت را از پیشگامان صنعت IT در ایران قرار داده است و افزایش چشمگیر مشتریان معتبر، نشان‌دهندۀ مسیر درستی است که از ابتدا موسسان این مجموعه سرلوحۀ فعالیت‌ خود قرار داده‌اند و به یاری خداوند منان، این راه را تا به آخر خواهند پیمود.

ماموریت شرکت

بطور خلاصه ماموریت شرکت تیام شبکه، کسب و ارائه جدیدترین فناوری ها در عرصه ارتباطات می باشد و چشم انداز آتی شرکت تیام شبکه، گسترش زمینه های فعالیت خود در عرصه فناوری اطلاعات و به تبع آن مشارکت در بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور و منطقه می باشد.
از اینرو سر لوحه اصول شرکت تیام شبکه را CEOS تشکیل می دهند (Customer Satisfaction) رضایت مشتری (Employee improvement) رشد کارکنان (Owners benefit) منافع سرمایه گزارن (Significant other group development) رشد و ارتقای قابل توجه سایر گروه ها من جمله تامین کنندگان، توزیع کنندگان و جامعه.

 

ارکان جهت­ ساز شرکت تیام شبکه

چشم­ انداز شرکت تیام شبکه ارائه جديدترين محصولات و راهکارهای ارتباطی همگام با شرکت­های معتبر در سطح جهانی، انتخاب اول در بين متقاضيان تجهيزات ارتباطی در ايران و پاسخگویی به تمام نیازهای کشور در این حوزه است، به طوری که در این مسیر، نام تجاری خود را از طریق، وفاداری مشتریان، نوآوری، خلاقیت و بهبود مستمر در کیفیت محصولات و خدمات، تقویت می‌نماید.
ماموریت شرکت تیام شبکه، ارائه کالاها و خدمات قابل اعتماد و با کیفیت، جهت راه­ اندازی زیرساخت فیزیکی شبکه و مرکز داده، برای سازمان‌ها و شرکت­های متوسط و بزرگ دولتی و خصوصی است، به­ طوری که ارزش خلق شده برای مشتریان خود که از مجموعه­ های تابعة سه قوة کشوری، نظیر وزارت­خانه‌ها، بیمارستان‌ها، بانک‌ها، شرکت‌های پتروشیمی، نفت و گاز، مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، نیروهای مسلح، شرکت‌های حمل و نقل ریلی، جاده­ای، هوایی و دریایی هستند، نسبت به هزینه­ ای که می‌پردازند، حداکثر گردد.
همچنین در راستای جلب رضایت مشتریان و افزایش سهم از بازار، اقدام به سنجش مداوم سطح رضایت‌مندی مشتریان نموده و بر اساس گزارش­های دریافتی از واحد CSM، اقدامات اصلاحی مورد نیاز را تعریف و محصولات و خدمات را طبق خواست مشتری به­ روز رسانی و عرضه می‌نماید. تلاش این شرکت در بهبود سطح کیفیت محصولات و خدمات تا بدان جا بوده است که موفق به کسب استانداردهای بین‌المللی ایزو 9001، 14001، 18001، 11801 IECو HSE شده است.
این شرکت اهداف خود را ضمن پایبندی به ارزش‌هایی که بدان معتقد است دنبال می‌کند و با گزینش و استفاده از نیروهای کارآمد به فعالیت در یک فضای رقابتی سالم، همراه با نوآوری، کارآفرینی، مشتری­ مداری می‌پردازد؛ به طوری که لغزش و تخطی از ارزش‌ها را مساوی با خارج شدن از مسیر چشم­ انداز و مأموریت قلمداد کرده و معتقد است شرکت‌هایی که به اصول ارزشی خود پایبند نباشند، قادر به بقا در این صنعت نخواهند بود.
برای نیل به این اهداف و برنامه‌ها، تمامی رویه‌ها، ساختارها و منابع مالی و انسانی در کنار هم قرار می‌گیرند، تا نتایج مورد انتظار در زمان موثر حاصل گردد، و با ایجاد یک رابطة برد - برد در ارتباطات تجاری، گامی موثر در جهت بهبود و ارتقای سطح تامین­ کنندگان، توزیع­ کنندگان و جامعه برداشته شود.

خط مشی شرکت تیام شبکه، در سه بُعد رهبری و مدیریت، مشتریان، و جامعه و کارکنان دیده شده است :

رهبری و مدیریت :

 • ایمان به تصمیم­ گیری بر پایة تجزیه و تحلیل واقع‌گرایانه
 • تعهد به محرمانگی، یکپارچگی و قابل دسترس بودن اطلاعات
 • تلاش برای تحقق الزامات قانونی، در تمامی ابعاد سیستم مدیریت سازمان
 • بهبود مستمر فرآیندها و عملکرد سازمان در راستای افزایش رضایتمندی کلیة ذینفعان
 • جذب و به‌کارگیری نیروهای متخصص و خلاق به عنوان سرمایه­ های فکری و آینده­ ساز برای جامعه

مشتریان :

 • برآورده ­سازی کلیة نیازمندی‌های مرتبط با محصول و خدمات مشتریان به عنوان عضوی از خانوادة تیام
 • طراحی و ارائه خدمات با کیفیت برتر در حوزة IT جهت برآوردن نیازها و خواسته­ های مشتریان و افزایش سهم از بازار
 • به‌کارگیری انواع فناوری‌های خلاقانه و نوین جهت ارتباط آسان و سریع مشتریان با سازمان
 • ارائه خدمات بهینه با رویکرد بهبود مستمر در جهت رسیدگی موثر و رضایت­ بخش به شکایات و اختلافات مشتریان

جامعه و کارکنان :

 • ایمان به موفقیت سازمان تنها با همراهی سرمایه­ های انسانی خلاق و یادگیرنده
 • بهبود کیفی زندگی کاری، ارتقای سطح انگیزه و سلامت کارکنان
 • ارتقای کارکنان بر مبنای صلاحیت و توانمندی و ارزیابی عملکرد منصفانه و دقیق به­ صورت مستمر
 • توسعة آگاهی و دانش سرمایة انسانی از طریق آموزش
 • تلاش در جهت نیل به محیط زیست پاک از طریق کاهش آلاینده ­های زیست محیطی و تکیه بر پیشگیری از بروز هر نوع آلودگی در محیط زیست
 • ارتقای محیط کاری سازمان از طریق توسعة فرهنگ آراستگی محیط کار